Jak pobierać torrenty przez magnet link?

W sieci trwa już od lat szeroko zakrojona czystka, jeśli chodzi o pliki z zastrzeżeniem prawa autorskiego. Wiele osób boi się korzystać z torrentów, w obawie o oskarżenia o nieuczciwe operowanie cudzą własnością intelektualną. Do tego istnieje jeszcze ryzyko ataku hakerskiego i kradzieży naszych danych z komputera. W takich sytuacjach jako nieoceniona pomoc przychodzi magnet link.

Pobieranie torrentów przez magnet link

Magnet link stanowi rodzaj dodatkowego poziomu bezpieczeństwa dla wszystkich trackerów torrentowych. Dzięki niemu użytkownicy mogą pobierać treści bez większych obaw o bycie monitorowanym w sieci. Wielu użytkowników nie do końca wierzy w skuteczność tego rozwiązania, choć została ona wielokrotnie potwierdzona w praktyce.

Magnet link – w czym może nam pomóc?

W czasie pobierania torrentów pliki uruchamiane są przez klientów. W ten sposób dochodzi także do przepływu informacji, które nie zawsze dla naszego bezpieczeństwa powinny być widoczne. Ślad cyfrowy zostaje więc odnotowany. Zadaniem magnet linku jest bezpośrednie prowadzenie do treści oraz zawartości, bez emitowania danych na temat tego, kto i gdzie pobrał konkretny plik.Strony posiadające możliwość operowania magnet linkiem nie posiadają systemów ocen. Nie ma limitów pobierania torrentów. Każdy użytkownik może więc pobrać tyle plików, ile chce. Dla wszystkich trackerów magnet linki oznacza się specjalną, szybko zauważalną ikoną – “magnesem”.

Jakie programy stosuje się przy pracy z linkami magnetycznymi?

Do otworzenia magnet linków stosuje się określone zespoły wtyczek. Są to aplikacje:

  • GreyLink
  • FlylinkDC ++
  • EiskaltDC ++

W przypadku dwóch pierwszych wtyczek z zestawu musimy przejść do menu, wybrać “Plik” i potem przejść w opcję: “Podaj link magnetyczny”. Można zastosować kombinację klawiszową, czyli “Ctrl + M dla dwóch pierwszych wtyczek oraz “Ctrl + I” dla trzeciej.

Konfiguracja klienta magnet link

Nie trzeba do tego stosować żadnego zewnętrznego programu. Poradzą sobie z tym nawet klienci z podstawową wiedzą na temat torrentów. Konfiguracja klienta torrent polega na wymuszeniu na programie skojarzenia kodu z zastosowaniem linków magnetycznych. Uruchamiamy zatem i wybieramy z menu “Ustawienia. Przechodzimy do BitTorrent. Nie trzeba blokować funkcji z pozycji typu: “Włącz sieć DHT”, “Włącz sieć DHT dla nowych torrentów” lub “Włącz Peer Excharge”. Zatwierdzamy zmiany poprzez kliknięcie na przyciski: “Zastosuj” oraz “OK”. Potem przechodzimy do ustawień klienta torrent, do zakładki “General”. Tam potwierdzamy uruchomienie aplikacji zawierającej link magnetyczny. Program pracy oparty jest na standardowych zasadach. Korzystając z łączy, określamy folder, w którym chcemy zapisać dane i możemy zacząć po chwili pobierać wybrany plik.

Magnet link – opcje w przeglądarce

Jeśli użytkownicy sieci odczuwają taką potrzebę mogą dla łatwiejszej konfiguracji i regularnego korzystania z magnet link dostosować swoje najczęściej wykorzystywane przeglądarki. Kiedy otworzymy linki magnetyczne w przeglądarce Mozilla Firefox, wyświetli się nam dodatkowe okno. Tam znajdzie się prośba do użytkownika, by wybrać program do operacji na ściągniętych plikach. Wygodnie będzie po podjęciu decyzji zaznaczyć opcję zapamiętania wyboru przez system. Dzięki temu podobne komunikaty nie będą nam się wyświetlały za każdym razem przy tej operacji.

Z kolei w przeglądarce Opera musimy przejść do “Ustawień”, kolejno wybieramy: “Common Settings” – “Advanced” – “Programy” – “Dodaj”. Dla usprawnienia działania przeglądarki wraz z linkami poleca się dodać wiersz “Protocol”.

W przypadku przeglądarki “Google Chrome” postępujemy tak samo jak w przeglądarce Opera. Otwieramy okno Link pop – up i już tam wybieramy właściwy program. Również zaznaczamy zapamiętanie wyboru i potwierdzamy przyciskiem “OK”.

Usprawnienie pracy na magnet linkach

W przeglądarce funkcjonującej w systemie Windows będziemy musieli zadbać o dodatkowe ustawienia. Internet Explorer chce wyrażenia zgody użytkownika na korzystanie z magnetycznych torrentów referencyjnych. Wygodnie będzie uniknąć powtarzania komunikatów i próśb systemowych. Możemy to zrobić poprzez usunięcie ikony z pozycji “zawsze pytaj przed otwarciem strony z tym adresem”.

Magnet link – podsumowanie

Jak sami widzicie, cały problem tylko pozornie wydaje się skomplikowany. Zasady działania są dosyć proste i można je łatwo przyswoić już przy pierwszym zetknięciu z magnet linkiem. Zmiana ustawień w przeglądarkach nie pochłania zbyt wiele czasu, a pobieranie upragnionej muzyki, książek i filmów w jednej chwili staje się o wiele wygodniejsze, niż wcześniej. Z magnet linków korzystać mogą wszystkie osoby, niezależnie od sprawowanej funkcji, statusu społecznego czy zajmowanego stanowiska. Jest to świetne rozwiązanie dla studentów, którzy regularnie potrzebują do nauki nowych informacji, trudno dostępnych na tradycyjnych nośnikach. Pobieranie za pomocą linków magnetycznych trwa nieco wolniej od pobierania linków w opcji standardowej, ale najważniejsza jest ostateczna przyjemność oraz komfort korzystania ze zdobytych zasobów.